Strona główna » Regulamin
Szukaj produktu
Producenci
Dystrybucja w PolsceRegulamin

 

I. Postanowienia ogólne

 1. Regulamin obowiązuje przy zawieraniu transakcji pomiędzy sklepem internetowym WWW.MOTO-MANIAK.EU  prowadzonym przez firmę Motomaniak P.Matecki E.Matecka S.C. z siedziba w Konikowie 1F 76-024 Świeszyno , nr Regon 389483304 , NIP 4990687014 w skrócie Motomaniak S.C. a klientami  zamieszkującymi na terenie Polski .
 2. Wszystkie podane w sklepie ceny wyrażone są w złotych polskich (PLN) i są cenami brutto (zawierającymi podatek VAT).
 3. Do składania zamówień upoważnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.
 4. Zamówienia można składać za pośrednictwem sklepu internetowego www.moto-maniak.eu. Nie przyjmujemy zamówień telefonicznych 
 5. Momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest moment zmiany status zamówienia na zrealizowane -wysłane.
 6. Koszty transportu towaru ponosi kupujący (chyba, że w opisie produktu zaznaczone jest inaczej). Koszty te podane są podczas składania zamówienia.
 7. Podane ceny obowiązują wyłącznie w sklepie internetowym i mogą być różne od cen w sklepie firmowym.
 8. Oferta zamieszczona na stronach Sklepu nie jest ofertą magazynową - tzn. nie wszystkie produkty są dostępne "od ręki". Obecnie na stanie mamy około 90% oferty. 
 9. Jeżeli danego towaru nie ma w magazynie, sklep zawsze informuje Klienta o przewidywanym terminie wysłania zamówienia .
 10. Termin realizacji zamówienia wynosi do 1-7 dni roboczych. Jeśli jednak wszystkie zamówione towary są dostępne w magazynie Sklepu, zamówienie wysyłane jest tego samego lub następnego dnia roboczego.
 11. Sklep www.Moto-Maniak.eu nie udostępnia klientom pisania opinii oraz recenzji o produktach .

                 II. Realizacja zamówienia, transport, wysyłka

 1. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia - podanie pełnych danych adresowych oraz numeru telefonu kontaktowego i adresu e-mailowego w celu umożliwienia nam potwierdzenia złożonego zamówienia.
 2. W przypadku niemożliwości potwierdzenia rzetelności zamówienia możemy odmówić jego realizacji (zamówienie zostanie anulowane).
 3. Wiążąca dla stron jest cena produktu podana w momencie złożenia zamówienia.
 4. Do zamówienia doliczany jest koszt wysyłki podany w opisie produktu (uzależniony od wagi, wartości towaru oraz formy płatności).
 5. Po złożeniu zamówienia obsługa sklepu potwierdza je informując jednocześnie o terminie realizacji zamówienia.
 6. Przesyłki dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej DPD,DHL, Inpost i Poczty Polskiej.
 7. Czas oczekiwania na przesyłkę wynosi w przybliżeniu 1-2 dni (w przypadku firmy kurierskiej)lub 2-5 dni w przypadku Poczty polskiej .Do każdej przesyłki dołączany jest dowód zakupu (paragon fiskalny/faktura VAT)
 8. Preferowane przez nas sposoby płatności: przedpłata na konto, za pobraniem (przy odbiorze towaru), szybkie płatności Dotpay, zapłata gotówką , płatność kartą, blik (w przypadku odbioru osobistego w naszym sklepie )
 9. Jeśli jesteś płatnikiem VAT i życzysz sobie otrzymać fakturę VAT na zakupiony towar zaznacz to w formularzu zamówienia wpisując dokładne dane umożliwiające wystawienie faktury VAT.

                       III. Reklamacje, gwarancje, zwroty

 1. Wszystkie produkty w naszej ofercie są nowe i posiadają gwarancję (producenta, importera lub sprzedawcy) obowiązującą na terenie Polski. Przeważnie okres gwarancyjny wynosi 12 miesięcy (wszelkie ewentualne odstępstwa od tej reguły są zaznaczone w opisie produktu).
 2. Zgodnie z dyrektywą unijna 2011/83/UE, Konsument ma prawo zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, składając pisemnie stosowne oświadczenie w terminie do 14 dni, liczonym od daty otrzymania rzeczy. W przypadku podjęcia takiej decyzji Konsument powinien odesłać przesyłkę w terminie 14 dni od poinformowania sprzedawcy o chęci zwrotu towaru. Przesyłka taka realizowana jest na koszt Konsumenta. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy gdy nie będzie nosił oznak używania, zostanie odesłany w nieuszkodzonym oryginalnym opakowaniu wraz z pełnym kompletem i dowodem zakupu. Towar nie może zostać zwrócony jeśli np. została zerwana folia ochronna z wyświetlacza, nosi ślady montażu, zostały naruszone plomby zabezpieczające towar itp. Jeśli wszystkie warunki zwrotu zostaną spełnione Konsument otrzyma zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru + koszt najniższej wysyłki do klienta w terminie 7 dni roboczych od dnia otrzymania przez nas zwróconego towaru poprzez przelew bankowy na podane przez Konsumenta konto.
 3. Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśmy firmowej zabezpieczającej przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane należy nie przyjmować przesyłki (lub poprosić o komisyjne otwarcie przesyłki) i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.
 4. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika, wszelkie koszty (transportu, ekspertyz itp.) pokrywa Klient
 5. Gwarancja udzielana jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy części montowane są przez osoby do tego uprawnione, posiadające odpowiednie kwalifikacje oraz prowadzące działalność gospodarczą.
 6. Montaż części niezgodnie z ich przeznaczeniem/specyfikacją (np. do niewłaściwego pojazdu) powoduje utratę gwarancji.
 7. Po stronie kupującego/klienta leży wykazanie wady produktu: udowodnienie, że wada jest materiałowa, jakościowa lub fabryczna. Wszelkie koszty diagnozy, opinii rzeczoznawcy ponosi Klient osobiście i nie podlegają one zwrotowi przez gwaranta.
 8. Gwarant nie ponosi odpowiedzialności za dodatkowe koszty poniesione przez klienta.
 9. gwarancja nie jest udzielana na części montowane do pojazdów startujących w rajdach i wyścigach.
 10. Reklamacje prosimy wysyłać na email admin@moto-maniak.eu ,a reklamowany towar odesłać na adres Motomaniak Konikowo 1F  76-024 Świeszyno z dopiskiem reklamacja towaru . Prosimy o dołączenie do reklamacji formularza reklamacyjnego do pobranie tutaj
 11. Reklamacje są rozpatrywane w ciagu 14 dni
 12. W przypadku zwrotu towaru przez klienta hurtowego , oklejonego swoją taśmą firmową , w opakowaniu zastepczym , bez naklejki z naszym kodem kreskowym , bedzie pobierana 10% prowizji minimum 20 zł

                             IV. Polityka Prywatności

 1. Korzystając ze Sklepu internetowego WWW.MOTO-MANIAK.EU wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 "o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883)".
 2. Dane osobowe klienta nie są przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom, chyba że dzieję się to za wyraźną zgodą lub na życzenie klienta i jeśli jest to konieczne w celu wywiązania się z umowy kupna - sprzedaży zakupionych produktów.
 3. Administratorem danych osobowych jest Piotr Matecki Motomaniak S.C. z siedziba w Konikowie 1F.
 4. Wszelkie informacje na temat bazy danych uzyskają Państwo bezpośrednio od administratora Sklepu Internetowego WWW.MOTO-MANIAK.EU
 5. Każdy klient który wypełnił formularz rejestracyjny ma możliwość dostępu do dotyczących go danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub wystąpienie o ich usunięcie logując się do Sklepu Internetowego bądź pisząc na adres administratora admin@moto-maniak.eu
 6. Będziemy informować Klientów o nowościach i aktualizacjach Sklepu Internetowego po przez główną stronę serwisu oraz mailing.

 

                  V. Polityka Bezpieczeństwa przetwarzania danych

 1. Administratorem danych osobowych jest Piotr Matecki Motomaniak S.C. z siedziba Konikowo 1F 76-024 Świeszyno
 2. W sklepie dane zbiera się w w celu założenia konta klienta i realizacji zamówień i, po dodatkowym wyrażeniu zgody przez klienta, w celach promocji i marketingu sklepu. Zgoda ta może być cofnięta w każdej chwili .
 3. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie sklepu oraz na ich przetwarzanie dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez Sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
 4. Klient sklepu ma prawo dostępu do swoich danych osobowych i może dokonać ich weryfikacji lub poprawienia, a także usunięcia.
 5. Dane osobowe są przekazywane firmą kurierskim jedynie w celu wykonania dostawy zakupionego towaru w naszym sklepie.

 

 

                  VI. Postanowienia końcowe

 1. Składając zamówienie Zamawiający akceptuje powyższy regulamin.
 2. Wszystkie opisy produktów oraz zdjęcia produktów  są własnością firmy Motomaniak S.C, kopiowanie oraz rozpowszechnianie jest zakazane . Wyjątkiem są firmy współpracujące posiadające aktywne konto hurtowe. 
 3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.
 4. Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna - sprzedaży między sklepem www.moto-maniak.eu a konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby sprzedawcy.
 5. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przejdź do strony głównej
Kontakt
 • Sprzedaż detaliczna / Retail
  tel. kom 604360310
  E-mail: atv@moto-maniak.eu

  Części oryginalne / Oem parts
  CFmoto, Linhai
  tel. kom. 722353640
  E-mail:quady@moto-maniak.eu

  Sprzedaż hurtowa / Wholesales
  E-mail: hurt@moto-maniak.eu

  Płatności , wycena oem cfmoto
  E-mail: biuro@moto-maniak.eu

  adres: Motomaniak S.C
  Konikowo 1F
  76-024 Świeszyno
  NIP: 4990687014
 • E-mail:admin@moto-maniak.eu
 • Godziny działania sklepupon-piątek w godz. 8.00 - 16.00
Waluta
Language
PolskiAngielski
Koszyk
Twój koszyk jest pusty ...
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu